Łukasz Fabiański rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie w barwach Arsenalu. Polski bramkarz zachował czyste konto w wygranym na wyjeździe 3:0 spotkaniu z Manchesterem City.

Gospodarze prowadzenie mogli objąć już w 2. minucie, jednak strzał Silvy fantastycznie obronił Fabiański. Dwie minuty później czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na pozycję sam na sam z bramkarzem Chamakhu ujrzał Dedryk Boyata.

W 40. minucie faulowany w polu karnym został Cesc Fabregas. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze, ale jego strzał w świetnym stylu obronił Joe Hart. W 57. minucie Manchester mógł wyrównać, jednak ponownie bardzo dobrze spisał się Fabiański.

Jedenaście minut później prowadzenie podwyższył Alex Song. W 88. minucie wynik meczu ustalił Nicklas Bendtner. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli szansę na honorowego gola, jednak strzał Jerome’a Boatenga instynktownie obronił Fabiański.

Manchester City – Arsenal 0:3 (0:1)