fortuna

„Fakt”: Dudka negocjuje z Terekiem Grozny

Dariusz Dudka, po odejściu z Auxerre, które spadło do Ligue 2, wciąż pozostaje bez klubu. Piłkarz prowadzi jednak rozmowy z Terekiem Grozny, w którym gra już trójka Polaków – Maciej Rybus, Marcin Komorowski i Piotr Polczak.

Uczestnikiem EURO 2012 interesowały się już kluby z Anglii, TSV 1860 Monachium, a także Olympiakos Pireus, ale żaden z tych kierunków nie pasował 28-letniemu pomocnikowi. Dudka z pewnością dobrze zaaklimatyzowałby się w Tereku Grozny, ze względu na innych Polaków, którzy pomogliby mu dopasować się do reszty zespołu.

– Darek nie chciał przenosić się do klubów angielskiej Championship, bo koniecznie chce grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z tego powodu zapewne trafi do Rosji. Nie bez znaczenia są także warunki finansowe proponowane przez tamtejsze kluby – mówi jeden z agentów piłkarza.

Ostatni sezon był bardzo udany w wykonaniu reprezentanta Polski, nie licząc EURO 2012. Zagrał w 34 spotkaniach Ligue 1, w których strzelił 2 bramki i zaliczył 3 asysty. Łącznie ma na swoim koncie 127 występów we francuskiej ekstraklasie i 9 bramek.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.