Łukasz Fabiański w swoim oficjalnym debiucie w barwach Swensea rozegrał pełne spotkanie, a jego zespół w meczu 1. kolejki Premier League pokonał na wyjeździe Manchester United 2:1 (1:0).

W 25. minucie potężnym strzałem z narożnika boiska próbował zaskoczyć Fabiańskiego Jones jednak Polak w świetnym stylu wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później Sigurðsson lekkim zwodem uwolnił się od krycia i podał do niepilnowanego Sunga-Yonga Ki, Koreańczyk przymierzył i strzałem lewą nogą nie dał żadnych szans na interwencję Hiszpanowi.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy z rzutu rożnego zagrał Juan Mata, futbolówkę głową zagrał Nani, a przewrotką z najbliższej odległości bramkę zdobył Wayne Rooney. Rooney swojego drugiego gola mógł zdobyć w 66. minucie kiedy jego uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się na spojeniu słupka z poprzeczką.

image

Chwilę później padła druga bramka dla Swensea, dośrodkowanie z lewej strony trafiło pod nogi Routledge’a, który przy oddawanym strzale poślizgnął się, a piłka trafiła pod nogi Sigurðsson, który pewnie umieścił piłkę w siatce.

blank

W 82. minucie świetny powrót Jonesa uchronił zespół Manchesteru przed stratą trzeciej bramki, Anglik świetnie zatrzymał pędzącego Gomisa. Już w doliczonym czasie gry ręką w polu karnym zagrał jeden z obrońców Swensea, sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia i wynik nie uległ zmianie.