Arsenal Londyn czeka bardzo trudny okres czasu. „Kanonierzy” w najbliższych meczach spotkają się z takimi drużynami jak Fulham, Chelsea Londyn czy Manchester United.

Łukasz Fabiański twierdzi, że te mecze będą kluczowe w walce o tytuł mistrza Anglii i za wszelka cene terzeba będzie je wygrać.

– „Przed nami dwa naprawdę ważne mecze ligowe, a licząc sobotnie spotkanie to trzy. Dodatkowo jest jeszcze mecz Ligi Mistrzów, który musimy wygrać, jeśli chcemy awansować do kolejnej rundy tych rozgrywek. To naprawdę bardzo ważny miesiąc. Myślę, że po grudniu będziemy mieć lepszy pogląd na sytuację.” – mówi Fabiański.

– „Myślę, że jesteśmy wystarczająco dojrzali, by walczyć o tytuł, ponieważ od kilku lat gramy w tym samym zestawieniu i każdy z nas ma niezbędne do walki o mistrzostwo doświadczenie. W tym momencie jesteśmy w dobrej pozycji, ale musimy zacząć więcej punktów zdobywać na swoim terenie, bo na razie nie jest to naszą mocną stroną.”

– „W tym sezonie jest naprawdę ciasno w czołówce. Cztery, pięć drużyn ma równe szanse na tytuł. Podobnie jest na dole tabeli. To naprawdę ciekawe. Co kolejkę są „dziwne” wyniki, których nie można było się spodziewać. To dobre dla Premier League. Beniaminkowie są w tym roku mocni. W poprzednich sezonach było tak, że jeden beniaminek radził sobie dobrze, a pozostali walczyli przed spadkiem. Teraz wszystkie trzy nowe zespoły radzą sobie naprawdę, naprawdę dobrze. Dla mnie na przykład Blackpool jest fantastyczne.” – kończy.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.