Po spotkaniu z Bursasporem wywiadu dla „Faktu” udzielił obrońca Manchesteru United Patrick Evra. Francuz stwierdził, że Tomasz Kuszczak ciężko pracuje, aby być pierwszym bramkarzem angielskiego klubu.

„Mam taką nadzieję i tego mu życzę, bo on radzi sobie tutaj świetnie i za każdym razem, kiedy gra, robi co do niego należy. Zasługuje na to, bo każdego dnia bardzo ciężko pracuje. Kiedy Tomek gra, ja czuję się bardzo pewnie, to samo dzieje się, gdy mam za plecami Edwina Van der Sara. Dla mnie to bez różnicy, z obydwoma tymi bramkarzami czujesz się bezpiecznie. Tomek chce grać częściej i mam nadzieję, że tak się stanie.” – powiedział Evra.

Francuz uważa, że przewagą Van der Sara nad Polakiem jest większe doświadczenie.

„To doświadczenie. Tomek cały czas się rozwija. Im częściej będzie grał, tym lepszym będzie bramkarzem, to normalne.”

Dziennikarz „Faktu” zapytał również, czy po zakończeniu kariery przez Holendra, Kuszczak będzie pierwszym bramkarzem Man Utd.

„To pytanie do Aleksa Fergusona, nie wiem tego. Osobiście uważam, że jeśli Tomek będzie grał tak jak dotychczas, Manchester nie potrzebuje nikogo kupować, szukać następcy Edwina.”

Evra był zdziwiony, że polski bramkarz ostatnio nie otrzymywał powołań do reprezentacji Polski.

„Będzie tutaj więcej grał i wtedy wasz trener nie ma wyjścia, musi go regularnie powoływać. W końcu to bramkarz Manchesteru United, chyba nie macie wielu takich piłkarzy?”

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.