Przemysław Tytoń po raz kolejny błyszczy w barwach Rody Kerkrade. Tydzień temu w meczu z Ajaxem, broniąc rzut karny uratował swojej drużynie punkt. Dziś wybronił kolejną jedenastkę, tym razem w zwycięskim 4:1 meczu z Groningen.

W dzisiejszej 24. kolejce Eredivisie, Roda Kerkrade ograła na wyjeździe czwarty w tabeli Groningen i to aż 4:1. Goście objęli prowadzenie w 15. minucie spotkania. Podanie Willema Janssena na bramkę zamienił Mads Junker. Ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania w 62. minucie. Tym razem asystę zaliczył Ruud Vormer.

W 71. minucie Junker skompletował hat-tricka. Podobnie jak przy pierwszej bramce asystował Janssen. Dwanaście minut później szansę na kontaktowego gola mieli gospodarze. Strzał Andreasa Granqvista z rzutu karnego obronił jednak Tytoń.

Piłkarza Groningen nie załamali się i pięć minut później strzelili honorowego gola. Danny Holla podał do Nicklasa Pedersena, a ten pokonał polskiego bramkarza. Wynik meczu ustalił w 90. minucie Boldizsar Bodor, a trzecią asystę zaliczył Janssen.

Angielski portal goal.com przyznał Tytoniowi jedną z najwyższych not w spotkaniu – 7.0. Ponadto golkiper został wybrany przez kibiców graczem meczu.

24-latek wyrósł w tym sezonie na jednego z najlepszych bramkarzy holenderskiej ekstraklasy. W 23 spotkaniach wyciągał 32 razy piłkę z siatki oraz dwukrotnie wybronił rzut karny (w sumie trzy razy wliczając puchar Holandii) Solidne 7. miejsce zajmowane przez Rodę jest jego dużą zasługą. Dobre występy Tytonia docenił selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda. Wychowanek Hetmana Zamość wystąpił 4 razy w dorosłej kadrze.