FK Siauliai przegrało w 18. kolejce litewskiej A lygi z Žalgirisem Wilno 2:4 (1:2). W zespole wicemistrza Litwy w 67. minucie na boisku zameldował się Kamil Biliński, który zmienił Pavla Komolova.

Pierwsza bramka padła już po kwadransie gry. Pomocnik gości – Pavel Komolov zachował zimną krew i wykorzystał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Do wyrównania w 33. minucie doprowadził Rokas Gedminas.

Jednak już sześć minut później na prowadzenie ponownie wysunęli się zawodnicy Žalgirisu. Rytis Leliuga zakończył szybki kontratak. Dwie minuty potem goście mieli rzut karny, ale Mantas Kuklys przegrał pojedynek z Edgarasem Jonaitisem.

Po przerwie mocno zaatakowali gospodarze. W 49. minucie Thomas Birškys popisał się dobrą akcją indywidualną. Minął jednego z piłkarzy Žalgirisu i oddał strzał na bramkę. Błąd popełnił bramkarz gości i Rokas Gedminas strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu.

Kolejne gole strzelali już tylko zawodnicy zielono-białych. W 55. minucie rzut karny na bramkę zamienił Kuklys, a cztery minuty po tym, Andrius Velicka wpakował głową piłkę do siatki po dobrym dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Žalgiris Wilno, po 18. kolejkach, zajmuje pierwsze miejsce w lidze z dziewięciopunktową przewagą nad drugim zespołem.