Reprezentacja Polski przegrała 1-3 z aktualnymi mistrzami świata Niemcami w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy, które w 2016 roku odbędą się we Francji. Jedynego gola dla Biało-Czerwonych strzelił Robert Lewandowski.

Mimo niekorzystnego wyniku nie sposób nie docenić postawy naszej reprezentacji, która momentami nawiązywała wyrównaną walkę z najlepszą reprezentacją globu. Niemcy potrafili bezlitośnie wykorzystać nasze błędy w obronie. Po 20. minutach gospodarze cieszyli się już z dwubramkowego prowadzenia za sprawą goli strzelonych przez Mario Götze oraz Thomasa Müllera. Nadzieje na korzystny wynik przywrócił kibicom reprezentacji Polski w 36. minucie Robert Lewandowski, który efektownym strzałem głową pokonał swojego klubowego kolegę Manuela Neuera. Wspaniała asystą a’la Ricardo Quaresma z najlepszych lat popisał się Kamil Grosicki. Przed przerwą Lewandowski miał jeszcze dwie doskonałe okazję, ale z obu Niemcy wyszli obronną ręką. Wynik spotkania w 82. minucie ustalił Mario Götze.

Po 7. kolejkach Polacy zajmują drugie miejsce w grupie D ze stratą 2 punktów do Niemców. Kolejne spotkanie Biało-Czerwoni zagrają w poniedziałek na stadionie Narodowym z reprezentacją Gibraltaru. Początek spotkania o godzinie 20:45.