Śląsk Wrocław ponownie odniósł porażkę ze szwedzkim Helsingborgs IF i na trzeciej rundzie eliminacji zakończył swoją przygodę z Ligą Mistrzów. Tym razem mistrzowie Polski, na wyjeździe, przegrali 1:3 (1:1).

Wrocławianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i wydawało się, że mogą jeszcze powalczyć o odwrócenie losów dwumeczu. W 30. minucie Sebastian Mila świetnie zagrał do Cristiana Diaza, a ten poradził sobie z obrońcą i uderzył obok bezradnego bramkarza.

Stracona bramka podziałała na Helsingborgs jak płachta na byka i już trzynaście minut później do wyrównania doprowadził Thomas Sørum, łatwo radząc sobie z pilnującym go Marcinem Kowalczykiem.

Cztery minuty po wznowieniu drugiej połowy padła druga bramka dla gospodarzy, która praktycznie przekreślała szanse Polaków na awans do kolejnej rundy. Świetną dwójkową akcję Alfreda Finnbogasona z Thomasem Sørumem, wykończył ten drugi.

29-letni norweski napastnik, w 68. minucie, trafił po raz trzeci, kompletując tym samym hat-tricka. Asystę przy jego trafieniu ponownie zanotował Finnbogason.

Wygrana Szwedów mogłaby być jeszcze okazalsza, ale podyktowanego w 72. minucie za faul Mariusza Pawelca rzutu karnego, nie wykorzystał Finnbogas. Jego intencje świetnie wyczuł Marián Kelemen.

Śląsk Wrocław nie żegna się jednak całkowicie z tegoroczną edycją europejskich pucharów. Mistrzowie Polski zagrają jeszcze w IV rundzie eliminacji do Ligi Europy.

Liga Mistrzów – III runda eliminacji (rewanż)
Helsingborgs IF – Śląsk Wrocław 3:1 (1:1)