Dzisiaj w Nyonie odbyło się losowanie par II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, w której wystąpi Śląsk Wrocław. Rywalem mistrzów Polski będzie najlepszy zespół Czarnogóry – Budućnost Podgorica.

„Wojskowi” z pewnością nie mieli szczęścia, bowiem Budućnost był jednym z najtrudniejszych potencjalnych rywali, na jakiego mogli trafić wrocławianie. Zespół ten zdominował rozgrywki czarnogórskiej ekstraklasy, zdobywając 80 punktów w 33 meczach.

Prezes Śląska Wrocław, Piotr Waśniewski, uważa, że zespół ten jest jak najbardziej w zasięgu jego klubu. – Nasi rywale przyznali, że obawiali się kilku innych zespołów i po losowaniu są zdania, że Śląsk jest w ich zasięgu. Podobnie jak i my byli zadowoleni. Jestem przekonany, że czeka nas więc bardzo ciekawy dwumecz – powiedział PAP.

W kadrze drużyny z Podgoricy znajdują się dwaj piłkarze, którzy mają za sobą grę na polskich boiskach. Są to: Damir Kojašević (w latach 2008-09 Jagiellonia Białystok oraz Górnik Łęczna) oraz Mitar Peković (w latach 2005-07 Wisła oraz Mazowsze Płock).

W przeszłości tylko raz doszło do pojedynku Budućnostu z polskim zespołem. W sezonie 2009/10, rywalami Czarnogórców była Polonia Warszawa. Dwumecz, rozgrywany w ramach eliminacji do Ligi Europy, zwyciężyły „Czarne Koszule” (2:0, 0:1).

Pierwszy mecz zostanie rozegrany 17 lub 18 lipca w Podgoricy. Rewanż tydzień później, na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.