W pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, Dinamo Zagrzeb skromnie pokonało u siebie Sheriff Tyraspol 1:0 (0:0). Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział nowy bramkarz Chorwatów, Grzegorz Sandomierski.

Wydawało się, że Polak w końcu znalazł klub, w którym będzie mógł grać regularnie. Trener Krunoslav Jurčić postawił jednak na innego pozyskanego latem golkipera – Olivera Zelenika. Być może spowodowane jest to tym, że Sandomierski dołączył do zespołu o wiele później od swojego konkurenta, ale bardziej prawdopodobne jest, że kolejny sezon spędzi na ławce.

Mimo sporej dominacji Dinama przez całe spotkanie, udało im się strzelić tylko jednego gola. Trafienie na wagę trzech punktów dla gospodarzy w 89. minucie zaliczył wprowadzony piętnaście minut wcześniej Ante Rukavina. Wynik 1:0 nie jest jednak dla klubu Polaka bezpieczną zaliczką przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień w Mołdawii.

Liga Mistrzów – III runda eliminacji (1. mecz)
Dinamo Zagrzeb – Sheriff Tyraspol 1:0 (0:0)