Śląsk Wrocław bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w europejskich pucharach. Mistrzowie Polski, w wyjazdowym meczu II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, pokonali Buducnost Podgorica 2:0 (1:0) po golach Roka Elsnera i z Sebastiana Mili.

Znacznie lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 2. minucie mogli objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu, do piłki dopadł Selmo Kurbegović i oddał groźny strzał, ale na szczęście trafił tylko w boczną siatkę.

Dwie minuty później po raz pierwszy bramce Buduncostu zagroził Przemysław Kaźmierczak, jednak jego uderzenie głową było niecelne. W 11. minucie ponownie „zagotowało” się w polu karnym Śląska. Admir Adrović nieznacznie chybił.

Osiem minut później padła pierwsza bramka w dzisiejszym meczu. Z prawej strony dośrodkował Waldemar Sobota, obrona Czarnogórców źle ustawiła pułapkę ofsajdową i niepilnowany Rok Elsner, strzałem głową, pokonał Jasmin Agovicia.

Cztery minuty później technicznie uderzał Sobota, lecz Agović nie dał się zaskoczyć. Chwilę później ponownie groźna akcja polskiej drużyny. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Łukasz Gikiewicz, jednak sędzia i tak odgwizdał spalonego.

W 34. minucie dobrą sytuację miał Adrović, ale jego strzał głową minął bramkę strzeżoną przez Mariána Kelemena. Sześć minut później ponownie groźnie zaatakowała ekipa z Podgoricy, ale fantastycznym odbiorem popisał się Marcin Kowalczyk.

Trzy minuty po wznowieniu drugiej połowy, sędzia podyktował rzut karny dla „Wojskowych”. Ręką zagrywał jeden z obrońców gospodarzy. Do piłki podszedł Sebastian Mila i pewnie pokonał Agovicia. „Jedenastka” została jednak powtórzona, ale kapitan Śląska po raz drugi się nie pomylił.

W 70. minucie na uderzenie zdecydował się Rok Elsner, ale nie zaskoczył golkipera rywali. Pięć minut później błąd we własnym polu karnym popełnił Mariusz Pawelec, przez co sytuację miał Adrović. Bardzo dobrze strzał Czarnogórca obronił Kemelen.

W 79. minucie czerwoną kartką został ukarany Flavio Beck Júnior, który cztery minuty wcześniej pojawił się na placu gry. Brazylijczyk został ukarany, za uderzenie łokciem w twarz Łukasza Gikiewicza.

W 81. minucie swoją obecność na boisko zaakcentował Sylwester Patejuk. Strzał byłego zawodnika Podbeskidzia, pewnie obronił Agović.

Siedem minut później z rzutu wolnego szczęścia spróbował Selmo Kurbegović, ale piłka bezpiecznie w bezpiecznej odległości minęła bramkę strzeżoną przez Kelemena.

W 90. minucie okazję miał jeszcze Cristián Omar Díaz, jednak obrońcy Buducnostu wybyli mu futbolówkę spod nóg.

Spotkanie zakończyło się wygraną Śląska 2:0, co daje mistrzom Polski bardzo dużą zaliczkę, przed rewanżowym meczem, który odbędzie się za tydzień we Wrocławiu.