W rewanżowym meczu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, Ekranas Poniewież przegrał u siebie z Anderlechtem aż 0:6 (0:3). Mistrzowie Belgii, grający dzisiaj bez Marcina Wasilewskiego, wygrali w dwumeczu aż 11:0!

Reprezentant Polski, podobnie jak Milan Jovanović i Dieudonné Mbokani, otrzymał wolne od trenera Ariela Jacobsa, który pewny awansu do IV rundy kwalifikacji, postanowił nie zabierać swoich czołowych zawodników na Litwę.

Goście objęli prowadzenie już w 9. minucie po golu Sachy Klještana. Szesnaście minut później sędzia podyktował rzut karny dla Anderlechtu, a czerwoną kartką ukarał bramkarza Ekranasu, Emilijusa Zubasa. Wprowadzony na boisko Tadas Kauneckas wyczuł jednak intencje Guillaume’a Gilleta.

W 31. minucie padł jednak kolejny gol dla Belgów, a jego autorem był Dennis Praet. Jeszcze przed przerwą, wynik spotkania podwyższył Oleksandr Iakovenko. Ukrainiec wykorzystał dośrodkowanie Daniela Odoi.

Dwie minuty po wznowieniu drugiej części gry było już 0:4 dla mistrzów Belgii. Bezradnego Kauneckasa pokonał Tom De Sutter. W 62. minucie Guillermo Molins zdobył piątą bramkę dla Anderlechtu. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, wynik meczu ustalił Fernando Canesin.