Legia Warszawa pomimo bardzo nerwowej końcówki pokonała na własnym boisku SV Ried 3:1 (1:0) i awansowała do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Gole dla warszawiaków strzelali Saganowski, Radović oraz Ljuboja.

Legia od początku starała się zdobyć gola. Szczególnie aktywny na lewej pomocy był Jakub Kosecki. Już w 12. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Michał Żewłakow, a zmienił go reprezentant Słowenii, Marko Suler. W 29. minucie fatalny błąd popełnili goście, piłkę przejął Łukasik i natychmiast zagrał do Koseckiego, jednak młody pomocnik zamiast oddać strzał to szukał podaniem napastnika i obrońcy wybili piłkę.

Pierwszego gola kibice na Pepsi Arenie zobaczyli w 41. minucie. Po akcji Rzeźniczaka z lewej strony piłka trafiła do Ljuboji, a ten dośrodkował idealnie na głowę Marka Saganowskiego, a był napastnik ŁKS-u Łódź bez problemu umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowę kapitalnie zaczęli piłkarze ze stolicy, bowiem w 55. minucie Radović płaskim strzałem nie dał szans golkiperowi Austriaków. Drugą asystę w tym spotkaniu zaliczył Daniel Ljuboja. Nie był to jednak koniec popisów serbskiego napastnika. W 63. minucie po kapitalnym podaniu Radovicia były napastnik HSV pięknym lobem podwyższył na 3:0.

W 71. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Ivica Vrdoljak i Legia kończyła w 10. Wykorzystali to piłkarze Ried i już 5 minut później Zulj pokonał Dusana Kuciaka. W tym momencie rywale polskiego zespołu potrzebowali już tylko jednego gola do awansu.

Ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowe dla kibiców w Warszawie. Austriacy co rusz stwarzali zagrożenie pod bramkę Dusana Kuciaka i gdyby nie świetna postawa Słowackiego bramkarza Legia mogłaby wypuścić z rąk niemalże pewny awans. Warszawiacy nie potrafili wykorzystać kilku znakomitych sytuacji w końcówce. Sytuację „sam na sam” zmarnował m.in. Jakub Kosecki.

Ostatecznie jednak Legii udało się dowieźć 3:1 do końca i to stołeczny klub zobaczymy w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

IV runda eliminacji Ligi Europy
Legia Warszawa – SV Ried 3:1 (1:0)

Saganowski 41′, Radović 55′, Ljuboja 63′, Julj 76′
Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Żewłakow (12. Suler), Astiz, Rzeźniczak, Radović, Vrdoljak, Łukasik (59. Gol), Kosecki, Ljuboja (79. Żyro), Saganowski