Maccabi Netanja pokonało na wyjeździe KuPS Kuopio 1:0 (1:0) w rewanżowym meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy. Mimo jednobramkowej wygranej, zespół Dariusza Pietrasiaka pożegnał się z europejskimi pucharami.

Stało się tak, ponieważ w pierwszym spotkaniu, rozegranym w Izraelu, lepsi byli goście. Finowie zwyciężyli 2:1 i dzięki lepszemu bilansowi wyjazdowych goli, to oni awansowali do kolejnej rundy kwalifikacji.

Przed meczem w gorszej sytuacji znajdowali się goście, dlatego od początku to oni rzucili się do ataku. KuPS skupiło się głównie na obronie i wyprowadzaniu szybkich kontr.

Mimo sporej liczby sytuacji podbramkowych z obu stron, w dzisiejszym meczu padła tylko jedna bramka. W 40. minucie dobrze spisującego się Mikę Hilandera, pokonał Ahmad Saba’a.

Cały mecz w barwach Maccabi rozegrał Dariusz Pietrasiak. Polak spisywał się bardzo solidnie i wraz z całą linią defensywną izraelskiego zespołu, nie dopuścił do utraty ani jednej bramki. Dodatkowo, 32-latek nie popełnił ani jednego faulu, a w 78. minucie, nieprzepisowo piłkę próbował mu odebrać Aleksi Paananen.

W III rundzie eliminacji do Ligi Europy, rywalem KuPS Kuopio będzie Bursaspor. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 sierpnia w Turcji, natomiast rewanż tydzień później, w Kuopio.

Liga Europy – II runda eliminacji (rewanż)
KuPS Kuopio – Maccabi Netanja 0:1 (0:1)