Žalgiris Wilno z Kamilem Bilińskim w składzie przegrał z austriacką Admirą Wacker Mödling 1:5 (1:3) w meczu rewanżowym 2. rundy eliminacji do Ligi Europy. Tym samym Litwini pożegnali się z rozgrywkami.

Piłkarze Žalgirisu, którzy przyjeżdżali do Mödling po remisie 1:1 na własnym stadionie, bardzo szybko przekonali się, że o awans do kolejnej rundy nie będzie łatwo. Już w 4. minucie bramkarza z Wilna pokonał Stefan Schwab.

W 14. minucie strzałem z rzutu karnego wynik podwyższył Czech Patrik Jezek i wydawało się, że kolejne bramki dla gospodarzy są tylko kwestią czasu. Nadzieję litewskim kibicom przywrócił w 22. minucie Kuklys, jednak dziewięć minut później, Issiaka Ouédraogo, rodem z Burkina Faso, zdobył trzecią bramkę dla Amiry.

Druga połowa przebiegała już absolutnie pod dyktando Austriaków. W 52 minucie swój dorobek strzelecki podwoił Jezek, a w 70 minucie Philipp Hosiner ustalił wynik meczu na 5-1.

Kamil Biliński rozegrał bezbarwne 90 minut, w których zaledwie raz uderzał na bramkę gospodarzy, a jego klub w bardzo słabym stylu pożegnał się z europejskimi rozgrywkami. Zwycięzca dwumeczu – Admira Wacker w 3. rundzie eliminacyjnej zmierzy się ze Spartą Praga.

Liga Europy – II runda eliminacji (rewanż)
Admira Wacker Mödling – Žalgiris Wilno 5:1 (3:1)