Metalurgs Lipawa zremisowało z Legią Warszawa 2:2 (1:1) w meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy. Polski zespół prezentował się zdecydowanie lepiej i powinien odnieść w tym spotkaniu pewne zwycięstwo.

W początkowej fazie meczu tempo gry było bardzo niskie i brakowało sytuacji podbramkowych. W 20. minucie Legia wyszła jednak na prowadzenie po golu Michała Kucharczyka.

Bramka ta nieco ożywiła poczynania piłkarzy warszawskiej drużyny, jednak to nie oni cieszyli się w 43. minucie ze zdobycia gola. Błąd obrony zdobywców Pucharu Polski wykorzystał Rytis Leliuga, którzy strzałem głową pokonał Dusana Kuciaka.

Już dwie minuty po wznowieniu drugiej połowy, Legia ponownie objęła prowadzenie. Podanie Kucharczyka na bramkę zamienił, bardzo aktywny w tym spotkaniu, Jakub Kosecki.

Od 68. minuty gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Dzintars Zirnis. Nie zraziło to jednak zawodników Metalurgsa i w 81. minucie wywalczyli rzut karny. Vladimirsa Kamešsa faulował Iñaki Astiz.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Oskars Kļava. Łotysz zmylił Kuciaka i pewnie posłał piłkę do siatki. W końcówce swoje okazje mieli jeszcze Kosecki i wprowadzony po przerwie Danijel Ljuboja, ale nie udało im się pokonać Pāvelsa Doroševsa.

Remis i dwie bramki strzelone na wyjeździe to niezła zaliczka dla Legii przed rewanżem w Warszawie, który odbędzie się za tydzień. Z pewnością polska drużyna przystąpi do tego meczu w roli faworyta.

Liga Europy – II runda eliminacji
Metalurgs Lipawa – Legia Warszawa 2:2 (1:1)
Leliuga 43, Kļava 81 (k) – Kucharczyk 20, Kosecki 47

Sędzia: Antti Munukka (Finlandia)

Żółte kartki: Zirnis, Tamošauskas, Kļava – Łukasik
Czerwona kartka: Zirnis (68, Metalurgs)

Metalurgs: Pāvels Doroševs – Dzintars Zirnis, Pāvels Mihadjuks, Mindaugas Bagužis, Pāvels Surninis (34 Rytis Leliuga) – Oskars Kļava, Tomas Tamošauskas – Valērijs Afanasjevs (70 Mežs Toms Mežs), Genadijs Soloņicins, Roberts Savaļnieks – Vladimirs Kamešs (90+1 Dmitrijs Hmizs)

Legia:
Dušan Kuciak – Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Iñaki Astiz, Jakub Wawrzyniak – Jakub Kosecki, Daniel Łukasik (90 Dominik Furman), Janusz Gol (76 Danijel Ljuboja), Miroslav Radović, Michał Żyro (69 Marek Saganowski) – Michał Kucharczyk