Lech Poznań pokonał u siebie Xəzər Lenkoran 1:0 (1:0) w rewanżowym meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu tych drużyn był remis 1:1, dlatego do kolejnej fazy rozgrywek awansował polski zespół.

Niespodziewanie lepiej mecz rozpoczęli goście. W ciągu pierwszych dziesięciu minut, Azerowie aż pięciokrotnie próbowali zaskoczyć Jasmina Buricia. Na szczęście, piłka po żadnych z tych strzałów nie znalazła drogi do bramki.

Pierwszą groźną okazję Lech wypracował po kwadrancie gry. „Poznaniacy” bardzo dobrze rozegrali rzut wolny, futbolówka trafiła do Alexandara Toneva, a ten uderzył precyzyjnie i pokonał Kamrana Agayeva.

Kolejną dogodną sytuację do podwyższenia wyniku, „Kolejorz” miał dziesięć minut później, kiedy strzał Mateusza Możdżenia zablokowali obrońcy gości. Ten sam zawodnik w 35. minucie oddał bardzo dobry strzał, który nieznacznie minął poprzeczkę bramki Azerów.

Do końca pierwszej połowy dominował Lech, jednak nie zdołał strzelić kolejnego gola. Na początku drugiej części gry sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero w 60. minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisałem się Tonev, a Agayev z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Chwilę później świetną okazję miał Vojo Ubiparip, jednak Serb pomylił się z bliskiej odległości. W 76. minucie, świetnie prezentujący się dzisiejszego dnia Tonev, świetnie zagrał do wprowadzonego Gergő Lovrencsicsa, lecz ten nieznacznie chybił.

Trzy minuty później Węgier na raty próbował pokonać Agayeva, ale jego pierwszą próbę obronił bramkarz, a drugą zablokował obrońca. W końcówce doszło do kontrowersyjnej sytuacji, ponieważ Azerowie domagali się podyktowania rzutu karnego, jednak sędzia uznał, że faulu nie było.

Lech Poznań, w III rundzie eliminacji do Ligi Europy, zmierzy się ze zwycięzcą pary AIK Solna lub Hafnarfjördur. W pierwszym meczu padł tych zespołów padł remis 1:1.

Liga Europy – III runda eliminacji (rewanż)
Lech Poznań – Xəzər Lenkoran 1:0 (1:0)