Ruch Chorzów wygrał u siebie z Metalurgiem Skopje 3:1 (0:0) w meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy. Dwie bramki dla zwycięzców strzelił Arkadiusz Piech, natomiast jedną dołożył Piotr Stawarczyk. Dla gości trafił Agron Memedi.

Gospodarze pierwszą bardzo groźną sytuację stworzyli w 13. minucie. Arkadiusz Piech uderzył piłkę szczupakiem, ale Igor Pavlović instynktownie obronił strzał Polaka.

Ten sam zawodnik piętnaście minut później, ponownie strzelając głową, przelobował bramkarza rywali, ale piłka przeleciała nad bramką.

W 40. minucie sędzia podyktował rzut karny dla polskiego zespołu za zagranie ręką jednego z obrońców Metalurga we własnym polu karnym. Z jedenastu metrów Marek Zieńczuk trafił jednak w słupek. Szansę na dobitkę miał jeszcze Piech, lecz fatalnie chybił.

Mimo tego, że w drugiej połowie przeważał Ruch, to goście wyszli na prowadzenie. W 69. minucie Michala Peškovicia pokonał Agron Memedi, który miał sporo wolnego miejsca w polu karnym.

Podrażniony Ruch szybko odpowiedział i już pięć minut później padło wyrównanie. Bardzo dobrze na głowę Piecha dośrodkował Maciej Jankowski, a ten nie dał szans bramkarzowi rywali.

Od 83. minuty to chorzowianie byli bliżsi odniesienia zwycięstwa w tym meczu. W pole karne piłkę wrzucił Željko Djokić, a tam dopadł do niej Piech, który ponownie głową pokonał Pavlovicia.

W doliczonym czasie gry Macedończyków pogrążył Piotr Stawarczyk. Obrońca, podobnie jak wcześniej Piech, zdobył bramkę strzałem głową. Asystę przy tym golu zaliczył Zieńczuk, rehabilitując się za niewykorzystany rzut karny z pierwszej połowy.