Ruch Chorzów pokonał dziś na wyjeździe Metalurg Skopje 3:0 (2:0). Po tym jak w przed tygodniem „Chorzowanie” wygrali 3:1, dzisiejszy triumf przypieczętował awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy.

Mecz zaczął się dla „Niebieskich” wspaniale, ponieważ już w 9. minucie precyzyjne dośrodkowanie Marka Zieńczuka skutecznie wykończył Łukasz Janoszka. Zaledwie sześć minut później było już 2:0 po tym, jak potężnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Metalurga Gabor Straka.

Kolejny moment radości przyszedł w 61. minucie, kiedy to po znakomitej asyście Jankowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Arkadiusz Piech i nie spudłował. W końcówce czerwoną kartką został ukarany obrońca gospodarzy – Goran Dragović, a wkrótce później arbiter gwizdnął po raz ostatni.

W III rundzie eliminacji Ligi Europy, podopieczni Tomasza Fornalika zmierzą się ze zwycięzcą pary Metalurg Rustavi – Viktoria Pilzno. W pierwszym meczu Viktoria pokonała Metalurg na wyjeździe 3:1 i to ona jest znacznie bliżej awansu. Rewanż dziś o 20.00.