fortuna

El. LE: Ruch Chorzów gromi i gra dalej!

Ruch Chorzów pokonał dziś na wyjeździe Metalurg Skopje 3:0 (2:0). Po tym jak w przed tygodniem „Chorzowanie” wygrali 3:1, dzisiejszy triumf przypieczętował awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy.

Mecz zaczął się dla „Niebieskich” wspaniale, ponieważ już w 9. minucie precyzyjne dośrodkowanie Marka Zieńczuka skutecznie wykończył Łukasz Janoszka. Zaledwie sześć minut później było już 2:0 po tym, jak potężnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Metalurga Gabor Straka.

Kolejny moment radości przyszedł w 61. minucie, kiedy to po znakomitej asyście Jankowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Arkadiusz Piech i nie spudłował. W końcówce czerwoną kartką został ukarany obrońca gospodarzy – Goran Dragović, a wkrótce później arbiter gwizdnął po raz ostatni.

W III rundzie eliminacji Ligi Europy, podopieczni Tomasza Fornalika zmierzą się ze zwycięzcą pary Metalurg Rustavi – Viktoria Pilzno. W pierwszym meczu Viktoria pokonała Metalurg na wyjeździe 3:1 i to ona jest znacznie bliżej awansu. Rewanż dziś o 20.00.

Liga Europy – II runda eliminacji
Metalurg Skopje – Ruch Chorzów 0:3 (0:2)
Janoszka 9, Straka 15, Piech 62

Sędzia: Richard Trutz (Słowacja)

Metalurg: Igor Pavlović – Mile Petkovski, Goran Dragović, Igor Kralevski, Blagojče Ljamčevski – Hristijan Dimoski (46 Petar Ljamčevski), Ljubomir Stevanović, Mile Krstev, Agron Memedi (58 Kemal Alomerović) – Cvetan Čurlinov, Milan Ristovski (66 Ilija Nestorovski)

Ruch:
Michal Peškovič – Željko Đokić (53 Igor Lewczuk), Piotr Stawarczyk, Maciej Sadlok, Marek Szyndrowski – Marek Zieńczuk, Marcin Malinowski (66 Paweł Lisowski), Gábor Straka, Łukasz Janoszka (76 Filip Starzyński) – Maciej Jankowski, Arkadiusz Piech

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.