Lech Poznań awansował do II rundy eliminacji do Ligi Europy. Trzeci zespół T-Mobile Ekstraklasy zremisował w rewanżowym meczu z Zhetysu Taldykorgan 1:1 (1:1). Polacy awansowali dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu.

„Kolejorz” od początku spotkania chciał narzucić rywalom swój styl gry. W 8. minucie w polu karnym gospodarzy padł Bartosz Ślusarski, jednak sędzia nie podyktował jedenastki.

Ten sam zawodnik pięć minut później wyprowadził Lecha na prowadzenie. Napastnik wykorzystał błąd obrony Zhetysu i w sytuacji sam na sam nie dał szans Vladimirowi Loginovskiyemu.

Goście do 20. minuty kontrolowali sytuację i przeważali na boisku. Później coraz częściej do głosy zaczęli dochodzić zawodnicy z Taldykorganu. Ich starania przyniosły efekt w 44. minucie, kiedy płaskim strzałem Krzysztofa Kotorowskiego pokonał Serikzhan Muzhikov.

Od początku drugiej połowy ponownie zaczęli dominować Poznaniacy. W 53. minucie świetną sytuację zmarnował Vojo Ubiparip, a dwadzieścia minut później spudłował Ślusarski. Ten sam zawodnik w 76. minucie fatalnie przestrzelił z sześciu metrów.

Pod koniec spotkania tempo gry spadło, a obie drużyny wyglądały na pogodzone z wynikiem. W 83. minucie z rzutu wolnego spróbował jeszcze Ubiparip, ale uderzył ponad bramką.

Rywalem Lecha w II rundzie będzie azerski Khazar Lankaran, który wyeliminował zespół Marcina Zomerskiego, Nõmme Kalju. Pierwsze spotkanie tej fazy odbędzie się 19 lipca w Lankaran. Rewanż tydzień później w Poznaniu.

Liga Europy – I runda eliminacji (rewanż)

Zhetysu Taldykorgan – Lech Poznań 1:1 (1:1)