Legia Warszawa przegrała z austriackim SV Ried 1:2 (0:0) w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. „Wojskowi” mieli utrudnioną sytuację, po czerwonej kartce dla Jakuba Wawrzyniaka z 61. minuty.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. Okazje na strzelenie bramki miały obie drużyny, a najlepszą zmarnował w 41. minucie Michał Kucharczyk. Jego strzał z pięciu metrów zablokował Jan Marc Riegler.

Druga połowa była w wykonaniu gości niezbyt udana i już siedem minut po zmianie stron bramkę dla austriackiej ekipy strzelił Rene Gartler. Napastnik wykorzystał świetne dogranie Mario Reitera ze skrzydła głową pokonał Dušana Kuciaka.

Już dziewięć minut później boisko za drugą żółtą kartkę opuścił Jakub Wawrzyniak i Legia musiała grać przez ponad pół godziny w dziesiątkę. To nie był koniec tragedii polskiej ekipy, ponieważ „Rumiany” otrzymał kartkę za zagranie ręką w polu karnym, więc arbiter zmuszony był podyktować „jedenastkę”. Karnego pewnie wykorzystał Anel Hadzić i Dušan Kuciak po raz drugi wyciągał futbolówkę z siatki.

Mimo dominacji gospodarzy Legii udało się strzelić kontaktową bramkę. Dośrodkowanie Miroslava Radovića w 85. minucie zamienił na gola najlepszy strzelec warszawian – Danijel Ljuboja. Po tym trafieniu goście uwierzyli, że mogą wywieźć z Austrii remis. Było bardzo blisko, gdyż w 91. minucie piłka po uderzeniu  Marka Saganowskiego trafila w poprzeczkę.

Mecz zakończył się porażką Legii 1:2, lecz nie jest to zły rezultat, biorąc pod uwagę pół godziny gry w osłabieniu. W rewanżu wystarczy skromne 1:0 i „Wojskowi” będą mogli cieszyć się z awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

Liga Europy – III runda eliminacji
SV Ried – Legia Warszawa 2:1 (0:0)
Gartler 52, Hadzić 62 (k) – Ljuboja 85

Sędzia: Ante Vučemilović

Żółte kartki: Riegler, Ziegl – Wawrzyniak
Czerwona kartka: Wawrzyniak (61, Legia)

Ried: Gebauer – Hinum, Reifeltshammer, Riegler, Schicker – Grössinger (60 Rodríguez), Ziegl, Hadžić, Reiter, Meilinger (79 Guillem) – Gartler (71 Žulj)

Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak – Radović, Łukasik (72 Vrdoljak), Gol (46 Saganowski), Ljuboja, Kucharczyk (64 Rzeźniczak) – Kosecki