W spotkaniu I rundy eliminacji do Ligi Europy, albańska KF Tirana pokonała luksemburski CS Grevenmacher 2:0 (2:0). W barwach pokonanych cały mecz rozegrał polski obrońca, Dariusz Brzyski.

Grający w składzie składającym się wyłącznie z albańskich zawodników gospodarze, od początku dominowali, jednak w bramce Grevenmacher dobrze spisywał się Arnaud Schaab.

Francuz skapitulował po raz pierwszy w 40. minucie. Piłkę, dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Klodiana Duro, do siatki skierował Elton Muçollari. W doliczonym czasie gry po raz pierwszy swoją obecność na boisku zaakcentował Brzyski, który próbując skierować piłkę do siatki, faulował bramkarza rywali, Iliona Likę.

Minutę później Tirana zdobyła drugą bramkę w tym spotkaniu. Podanie Juliana Ahmataja, na gola zamienił Nertli Ferraj. Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę.

W drugiej części gry Grevenmacher starał się strzelić kontaktową bramkę, jednak na boisku nadal przeważali gospodarze. W 91. minucie drugi faul w tym meczu popełnił polski obrońca, który nieprzepisowo zatrzymywał Mirela Çotę.

Rewanżowe spotkanie tych zespołów odbędzie się 12 lipca w Luksemburgu.