Maccabi Netanja przegrało z fińskim Kuopion Palloseura 1:2 (0:1) w spotkaniu II rundy eliminacji do Ligi Europy. W barwach izraelskiej drużyny zadebiutował Dariusz Pietrasiak, który rozegrał pełne 90 minut.

Polski obrońca stworzył parę stoperów z Leonardem Krupnikiem. 32-latek wystąpił w koszulce z numerem „24” na plecach, czyli z takim samym, jaki nosił w barwach poprzedniego klubu, Śląska Wrocław.

Już w 2. minucie Polak po raz pierwszy zaakcentował swoją obecność na boisku. Piłkę próbował mu odebrać napastnik rywali, Aleksi Paananen, jednak przekroczył przepisy i sędzia odgwizdał rzut wolny dla Maccabi.

W 36. minucie Kuopion objęło prowadzenie. Podanie Atsa Purje na gola zamienił Paananen. Sześć minut później swój pierwszy strzał w meczu oddał Pietrasiak. Polski obrońca oddał niecelny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arnona Tamira.

W końcówce pierwszej połowy goście trafili po raz drugi. Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Paananen, a asystę zaliczył Antti Hynynen. Chwilę później zakończyła się inauguracyjna część gry.

Zmiany przeprowadzone przez trenera izraelskiej drużyny, Tala Banina, znacznie ożywiły grę gospodarzy. W 75. minucie kontaktową bramkę, po podaniu Oriego Shitrita, zdobył Yossi Shivhon.

Do ostatniego gwizdka sędziego, piłkarze Maccabi cały czas starali się wyrównać, jednak ich starania nie przyniosły efektu i mecz zakończył się wygraną Kuopionu.