W rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji do Ligi Europy, Inter Turku przegrało z Twente Enschede 0:5 (0:3). Na ławce rezerwowych gości cały mecz przesiedział Filip Bednarek. Do kolejnej fazy awansowali Holendrzy.

Pierwszy pojedynek tych drużyn zakończył się małą sensacją, bowiem Finowie zremisowali na trudnym terenie 1:1. W dzisiejszym meczu, niespodzianki już nie było i Twente dominowało od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Już w 4. minucie goście wyszli na prowadzenie po golu Leroya Fera. Trzy minuty później było już 0:2, a do siatki trafił Glynor Plet. Jeszcze przed przerwą holenderska drużyna zdobyła kolejną bramkę. Po raz drugi trafił Fer. W 77. minucie czwartego gola w tym meczu strzelił Nacer Chadli. Ten sam zawodnik, dwanaście minut później, ustalił wynik spotkania.

W III rundzie eliminacji do Ligi Europy, Twente Enschede zmierzy się ze zwycięzcą pary Mladá Boleslav – Thor Akureyri. W pierwszym meczu lepsi byli Czesi, którzy wygrali 3:0.