Lech Poznań wygrał swój pierwszy mecz II rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Mecz Kolejorza z Honką zakończył się wygraną Kolejorzy 3:1.  W tym meczu zadebiutowali: Szymon Pawłowski i Dariusz Formella,.

Początek należał do Lecha Poznań. Lechici szybko narzucili swoje tempo gry i w 7. minucie mogliśmy zobaczyć pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Niestety, Kasper Hämäläinen trafił  w słupek po dośrodkowaniu Łukasza Teodorczyka.

Już w 11. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Zdobył ją Lech Poznań a dokładnie Vojo Ubiparip. Serb bramkę zdobył głową po dośrodkowaniu Łukasza Teodorczyka.

W 17. minucie gola po błędzie Manuela Arboledy zdobył  Jussi Vasara. Kolumbijczyk wybił piłkę prosto pod nogi  niedawno wspomnianego Jussiego Vasary, ten strzelił, piłka odbiła się od Arboledy, zmyliła Kotorowskiego i wpadła do bramki.

Do końca pierwszej połowy przewagę mieli Finowie.

8. minut po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie Kolejorzom dał Łukasz Teodorczyk. Reprezentant Polski swoją szanse wykorzystał po zamieszaniu w polu karnym. Piłkę do siatki wbił z przyklęku.

Honka w 65. minucie miała wyśmienitą okazję do zdobycia gola, lecz jej nie wykorzystała. Po strzale Rubena Palazuelosa, lechici wybijali piłkę z linii bramkowej.

W 71. minucie z rzutu wolnego z daleka bramkę zdobył Marcin Kamiński. Piłka leciała długo ale pomimo tego wpadła do bramki.

Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Poznaniu.