W rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji do Ligi Europy, Legia Warszawa rozgromiła Metalurgsa Lipawę 5:1 (2:1) i pewnie awansowała do kolejnej fazy tych rozgrywek. Trzy bramki dla zwycięzców strzelił Marek Saganowski.

Gospodarze od początku dominowali i już w 5. minucie objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Miroslav Radović, a strzałem głową bramkarza rywali pokonał Marek Saganowski.

W 39. minucie padł drugi gol dla Legii. Strzał z około 25 metrów oddał Jakub Wawrzyniak. Piłka odbiła się jeszcze od stopy Saganowskiego, co kompletnie zmyliło  Pavelsa Dorosevsa.

W doliczonym czasie pierwszej połowy fatalny błąd popełnił Michał Żewłakow. Były reprezentant Polski skiksował, co wykorzystał Vladimirs Kamess i pokonał bezradnego Dusana Kuciaka.

W 57. minucie bardzo dobrą akcję lewą stroną przeprowadził Jakub Kosecki. Młody pomocnik idealnie dograł futbolówkę na jedenasty metr, a Janusz Gol nie zmarnował swojej sytuacji.

Już cztery minuty później padła czwarta bramka dla „Legionistów”. Na boisko został wprowadzony Michał Żyro i już chwilę później fantastycznym strzałem z rzutu wolnego, nie dał szans bramkarzowi.

W 79. minucie wynik meczu ustalił Saganowski, dla którego był to trzeci gol w dzisiejszym spotkaniu. 33-latek wykorzystał dokładne dośrodkowanie Wawrzyniaka.

W III rundzie eliminacji do Ligi Europy, Legia Warszawa zmierzy się z SV Ried. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 sierpnia na Pepsi Arenie, natomiast rewanż tydzień później, w Austrii.

Liga Europy – II runda eliminacji (rewanż)
Legia Warszawa – Metalurgs Lipawa 5:1 (2:1)
Saganowski 5, 39, 79, Gol 57, Żyro 61 – Kamess 45+1

Sędzia: Joao Capela (Portugalia)
Widzów: 13 000

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Kosecki – Hmizs, Savalnieks, Tamosauskas, Flatsis
Czerwona kartka: Solonicins (55, Metalurgs)

Legia:
Dusan Kuciak – Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow (77 Marko Suler), Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak – Michał Kucharczyk (61 Michał Żyro), Miroslav Radovic, Janusz Gol, Daniel Łukasik (64 Dominik Furman), Jakub Kosecki – Marek Saganowski

Metalurgs: Pavels Dorosevs – Dmitrijs Hmizs (90 Davis Kaunieks), Tomas Mezs, Pavels Mihadjuks, Mindaugas Baguzis, Roberts Savalnieks – Vladimiras Kamess, Tomas Tamosauskas, Genadijs Solonicins, Valerijs Afanasjevs (67 Ilja Sadcins) – Rytis Leliuga (81 Reinis Flatsis)

Pierwszy mecz: 2:2
Awans: Legia Warszawa