Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Chazarem Lenkoran 1:1 (1:1) w meczu II rundy eliminacji Ligii Europy. Jedynego gola dla Poznaniaków zdobył Mateusz Możdżeń.

Spotkanie fatalnie rozpoczął polski zespół. W 4. minucie po wrzutce Pita z rzutu wolnego katastrofalny błąd popełnił Jasmin Burić i Subasić z bliska wpakował piłkę do bramki.

Na wyrównanie nie musieliśmy jednak długo czekać, bo już w 19. minucie po podaniu Bartosza Ślusarskiego Mateusz Możdżeń zdobył swoją drugą bramkę w europejskich pucharach.

Chazar podrażniony stratą gola ruszył do ataku, jednak bez skutku. W końcówce pierwszej połowy ożywił się Lech, jednak goli już więcej nie oglądaliśmy.

Po przerwie Lech kontrolował grę. Poznaniacy mogli pokusić się o strzelenie drugiej bramki, jednak dzisiejszego dnia nie było to ich priorytetem. Najprawdopodobniej trener Mariusz Rumak był zadowolony z remisu na trudnym terenie, bowiem w 60. minucie za Ślusarskiego na plac gry wpuścił defensywnego pomocnika Ivana Djurdevicia.

„Kolejorz” kończył mecz w dziesiątkę, bowiem w 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Szymon Drewniak.

Remis w Azerbejdżanie stawia Lecha w dobrej sytuacji przed rewanżem. Do awansu Lechitom wystarczy bezbramkowy remis.