W pierwszym spotkaniu  III rundy eliminacji Ligi Europy, Lech Poznań przegrał z AIK Sztokholm 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Martin Lorentzson, Celso Borges i Viktor Lundberg. Ten wynik stawia „Kolejorza” w bardzo trudnej sytuacji.

Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy. To AIK atakował i próbował strzelić szybką bramkę. W bardzo dobrej sytuacji w 7. minucie meczu znalazł się Celso Borges po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kostarykanin nie zdołał jednak pokonać Jasmina Burica.

Po dziesięciu minutach Szwedzi znowu znaleźli się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Po kilku szybkich podaniach piłkę dostał Viktor Lundberg. Szwed strzelił jednak zbyt lekko.

Do końca pierwszej połowy pod żadną z bramek nie było groźnych sytuacji. Nawet gdy któraś z drużyn wtargnęła do pola karnego przeciwnika obrońcy radzili sobie bez zarzutów.

Po przerwie do ataku ruszył Lech Poznań. Georgo Lovrencsics i Mateusz Możdżeń robili dużo zamieszania pod bramką AIK Sztokholm. W 48. minucie dobrym strzałem z dystansu popisał się Możdżeń, ale piłka minimalnie minęła bramkę byłego piłkrza Lecha, Ivana Turiny.

Po godzinie gry AIK zdołał strzelić pierwszą bramkę. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Martin Lorentzson, który z bliska pokonał Jasmina Burica.

Po tej bramce Lech kompletnie się pogubił. Nie potrafił stworzyć sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia bramki. W 70. i 71. minucie meczu dwie doskonałe okazje miał Viktor Lunberg. Nie udało mu się jednak strzlić bramki.

W 78. minucie spotkania Celso Borges strzelił drugą bramkę dla AIK. Piłkarz spokojnym, płaskim strzałem w prawy dolny róg pokonał Buricia. Szwedzi dążyli do zdobycia trzeciego gola. Udało mu się to w 85. minucie. Po akcji lewą stroną, napastnik AIK trafił piłką pod poprzeczkę.

Za tydzień w Poznaniu odbędzie się rewanż, jednak odrobienie trzybramkowej straty wydaje się niemożliwe.

Żółte kartki: Persson, Daníelsson – Możdżeń, Henríquez, Lovrencsics

AIK: Ivan TurinaMartin Lorentzson, Per Karlsson, Niklas Backman, Nils-Eric JohanssonDaniel Gustavsson (79 Lalawélé Atakora), Daniel Tjernström, Robert Åhman Persson (79 Helgi Daníelsson), Martin Kayongo-MutumbaViktor Lundberg, Celso Borges

Lech: Jasmin BurićHubert Wołąkiewicz (83 Szymon Drewniak), Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Luis HenríquezGergő Lovrencsics, Rafał Murawski, Mateusz Możdżeń (73 Vojo Ubiparip), Łukasz Trałka, Aleksandyr Tonew (85 Bartosz Bereszyński) – Bartosz Ślusarski