Viktoria Pilzno rozgromiła Ruch Chorzów 5:0 (3:0) w rewanżowym meczu III rundy eliminacji do Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski przegrali także w pierwszym spotkaniu i w kompromitującym stylu pożegnali się z rozgrywkami.

Przed tygodniem Czesi nie dali szans podopiecznym Tomasza Fornalika i pewnie zwyciężyli 2:0 po golach Davida Štipka oraz Michala Ďuriša, wypracowując sobie solidną zaliczkę przed drugim meczem.

Ďuriš był także „katem” polskiej drużyny w dzisiejszym spotkaniu. Już w 2. minucie wyprowadził Viktorię na prowadzenie, w łatwym stylu ogrywając Marka Szyndrowskiego i pokonując bezradnego Michala Peskovicia.

Dziesięć minut później padła druga bramka dla gospodarzy. Do siatki ponownie trafił Ďuriš. W 14. minucie swoją okazję miał także Ruch, ale strzał Arkadiusza Piecha, minął bramkę rywali.

Czternaście minut później było już 3:0 dla Czechów, a gola po raz kolejny strzelił Ďuriš. 24-letni napastnik w niespełna pół godziny zdołał skompletować hat-tricka. W 36. minucie ponownie groźniej zaatakował Piech, ale znów się pomylił.

Dziewięć minut po wznowieniu drugiej połowy, czwartą bramkę dla Viktorii zdobył Marek Bakoš. Nie był to jednak ostatni gol dla drużyny gospodarzy. W 87. minucie Chorzowian pogrążył bowiem rezerwowy Marek Hanousek.

Liga Europy – III runda eliminacji (rewanż)
Viktoria Pilzno – Ruch Chorzów 5:0 (3:0)