fortuna

El. LE: Eskişehirspor wygrał, debiut Małeckiego

Zespół Patryka Małeckiego, Eskişehirspor Kulübü, pokonał u siebie szkocki Saint Johnstone 2:0 (1:0) w spotkaniu II rundy eliminacji do Ligi Europy. Dla polskiego pomocnika był to pierwszy oficjalny mecz w tureckim klubie.

Były zawodnik Wisły Kraków wyszedł w podstawowym składzie i zajął miejsce na lewym skrzydle swojej drużyny. Wystąpił w koszulce z numerem „19”, czyli takim samym, jaki nosił w krakowskim klubie.

23-latek już w 2. minucie próbował zaskoczyć bramkarza rywali, jednak jego strzał był niecelny. Polak przez dłuższą część pierwszej połowy się nie wyróżniał. W 34. minucie faulował obrońcę rywali, Calluma Davidsona.

W 41. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po podaniu Diomansy’ego Kamary, Alana Mannusa pokonał Alper Potuk. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Małecki po raz drugi przekroczył przepisy, próbując odebrać piłkę Liamowi Craigowi.

W 64. minucie piłkarze Eskişehirsporu strzelili swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Z rzutu rożnego dośrodkował Dedê, a futbolówkę do siatki skierował Veysel Sari. W 77. minucie trzeci faul w tym meczu zanotował Małecki. Minutę później zszedł z boiska, na którym zastąpił go Burhan Eşer.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Eskişehirspor wypracował sobie solidną zaliczkę przed rewanżowym meczem w Szkocji, który odbędzie się za tydzień.