Dundee United zremisowało dziś 2:2 w meczu III rundy eliminacji Ligi Europy z Dynamem Moskwa. Swoje pierwsze 90 minut w barwach czwartej drużyny poprzedniego sezonu w Scottish Premier League rozegrał Radosław Cierzniak.

Przed meczem w roli faworyta stawiani byli goście ze stolicy Rosji, mający w swoim składzie między innymi Kevina Kuranyia i Balazsa Dzsudzsaka, jednak pierwszą połowę zdominowali gospodarze, co potwierdziła bramka zdobyta w 37. minucie przez Willo Flooda.

Dopiero w drugiej połowie podopieczni Sergeia Silkina postawili opór, a w 50. minucie do wyrównania doprowadził Igor Semshov. W kolejnych minutach jeszcze kilkukrotnie piłkarze z Moskwy wystawiali Cierzniaka na próby, jednak ze wszystkich polski bramkarz wychodził obronną ręką.

Kiedy wydawało się, że kwestią czasu jest zdobycie przez gości drugiej bramki to Szkoci, za sprawą Keitha Watsona zdobyli prowadzenie i utrzymali je aż do ostatniej minuty doliczonego czasu gry, kiedy to byłego bramkarza między innymi Amiki Wronki i Korony Kielce pokonał Aleksandr Kokorin.

W kontekście rewanżu wynik 2:2 wydaje się być lepszy dla piłkarzy Dynama Moskwa, ponieważ to ich czeka mecz na własnym obiekcie. Pomimo dwóch straconych bramek Cierzniak może być zadowolony ze swojego debiutu, a za tydzień pojedzie do stolicy Rosji walczyć o awans.