Zespół Tomasza Nowaka, FK Homel, przegrał u siebie z Renową Dżepcziszte 0:1 (0:0), jednak dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu 2:0, awansował do III rundy eliminacji do Ligi Europy. Polak rozegrał cały mecz.

26-letni pomocnik, w 26. minucie, po raz pierwszy próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Jego strzał został jednak zablokowany. Na kolejną okazję Nowaka musieliśmy czekać do 50. minuty. Niestety, polski piłkarz uderzał niecelnie.

Większą precyzją sześć minut później popisał się Ersen Asani, który wyprowadził gości na prowadzenie. Asystę przy tym golu zaliczył Argjent Gafuri. Piłkarz Renowy nie poszli jednak za ciosem i mimo, że musieli w tym spotkaniu odrabiać wynik z pierwszego meczu, to więcej okazji strzeleckich mieli gospodarze.

W 72. minucie, po raz trzeci w tym meczu, bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Nowak, ale podobnie jak w jego pierwszej próbie, lecącą w kierunku bramki piłkę zablokowali obrońcy. Do końca spotkania żadna z drużyn nie zdołała zdobyć już bramki i z awansu mogli cieszyć się zawodnicy Homela.

W III rundzie eliminacji do Ligi Europy, FK Homel zmierzy się ze słynnym Liverpoolem. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 sierpnia na Białorusi, natomiast rewanż tydzień później, na Anfield Road.

Liga Europy – II runda eliminacji (rewanż)
FK Homel – Renowa Dżepcziszte 0:1 (0:0)