FK Astana przegrało w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europy z Botewem Płowdiw 0:1 (0:1). W podstawowym składzie gości pojawił się polski bramkarz, Adam Stachowiak, który rozegrał bardzo dobre zawody.

Pierwsze minuty meczu były bardzo spokojne. Piłkarze obu ekip bali się zaatakować aby nie natknąć się na kontrę. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 37. minucie gospodarze, ale strzał Ulana Konysbaeva znakomicie obronił Stachowiak.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył znany z występów w Wiśle Kraków – Tomas Jirsak. Czeski pomocnik umieścił piłkę w bramce w 44. minucie przepięknym strzałem z dystansu.

W drugiej połowie gospodarze postawili na zmasowany atak. Najlepszą okazję do wyrównania miał Damir Kojašević, który występował m.in. w Jagiellonii Białystok. Czarnogórski skrzydłowy trafił jednak w słupek.

Adam Stachowiak był bardzo pewnym punktem swojej drużynie. Popisał się wieloma bardzo dobrymi interwencjami, zwłaszcza w drugiej połowie. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 11 lipca o godzinie 19.00 na stadionie Botewa.