W rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Europy, Lech Poznań pokonał u siebie AIK Solna 1:0 (0:0). W pierwszym meczu „Kolejorz” przegrał jednak 0:3, dlatego mimo wygranej, żegna się z rozgrywkami.

Po wysokiej porażce przed tygodniem w Szwecji, polski zespół miał bardzo małe szanse na odrobienie strat. Mimo to, Lech nie zamierzał składać broni i od początku postanowił groźnie atakować.

Piłkarze „Kolejorza” przeważali od pierwszych minut, ale nie potrafili ani razu poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez byłego Poznaniaka, Ivana Turinę. Najgroźniejszy strzał oddał w 19. minucie Mateusz Możdżeń, ale Chorwat w dobrym stylu obronił próbę polskiego pomocnika.

Trzy minuty później Turina poradził sobie także z uderzeniem Gergő Lovrencsicsa. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy, świetną sytuację miał Możdżeń, ale jego strzał z pola karnego, ofiarnie wybił jeden z obrońców gości. Chwilę później odpowiedzieli Szwedzi, ale uderzenie Viktora Lundberga, obronił Jasmin Burić.

W 47. minucie goście mogli objąć prowadzenie. Celso Borgesa oddał strzał, który zablokowali obrońcy polskiego zespołu. Do piłki doszedł jednak Martin Kayongo-Mutumba i sprawdził umiejętności Buricia, który spisał się bez zarzutu. Niedługo później swoją okazję miał nowy piłkarz Lecha, Kebba Ceesay, lecz minimalnie chybił.

W 72. minucie Poznaniacy objęli prowadzenie. Na rajd środkiem pola zdecydował się Możdżeń, po którym oddał mocny strzał z około 25 metrów i nie dał szans Turinie. Po tym golu, zawodnicy „Kolejorza” nieustannie atakowali bramkę gości, jednak więcej bramek już nie padło i Lech pożegnał się z rozgrywkami.

Liga Europy – III runda eliminacji (rewanż)
Lech Poznań – AIK Solna 1:0 (0:0)