Borussia Dortmund pokonała Schalke 04 2:0 (1:0) w spotkaniu 14. kolejki niemieckiej Bundesligi. Bramkę dla zwycięzców strzelił Robert Lewandowski, dla którego był to już dziewiąty gol w tych rozgrywkach w obecnym sezonie.

W wyjściowym składzie gospodarzy znalazło się trzech Polaków. Oprócz regularnie grających w pierwszej jedenastce Lewandowskiego i Łukasza Piszczka, od pierwszych minut zagrał także kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski.

Lewandowski otworzył wynik meczu w 16. minucie. Polski napastnik strzałem głową zamienił na bramkę dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcela Schmelzera. Udział przy tej bramce miał także Błaszczykowski, bowiem to po faulu na nim został podyktowany ten stały fragment gry.

W 61. minucie wynik meczu na 2:0 ustalił Felipe Santana.

Piszczek i Lewandowski grali do końca spotkania. Błaszczykowski został zmieniony w 88. minucie przez Kevina Großkreutza.