Arsenal Londyn wygrał na własnym boisku 7:3 (1:1) z drużyną Newcastle United w dwudziestej kolejce angielskiej Premier League. Cały mecz na bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Arsenal rozpoczął swój koncert w dwudziestej minucie. Theo Walcott otrzymał podanie od Lukasa Podolskiego. Pobiegł na bramkę i kiedy znalazł się w dogodnej sytuacji umieścił piłkę w siatce.

Jednak piłkarze Newcastle schodzili do szatni z korzystnym dla siebie wynikiem 1:1. Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę uderzył Ba. Strzał Senegalczyka najprawdopodobniej obroniłby Wojciech Szczęsny, ale po drodze futbolówka uderzyła w głowę Jacka Wilshere’a. Polski bramkarz był bezradny.

„Kanonierzy” ponownie wyszli na prowadzenie w 51. minucie. Alex Oxlade-Chamberlain dostał piłkę i postanowił uderzyć z siedemnastu metrów. Golkiper gości nie miał szans na obronę strzału oddanego przez Anglika.

Goście nie poddawali się jednak i siedem minut później ponownie był remis. Gabriel Obertan zabawił się z obrońcami Arsenalu, a potem wyłożył piłkę Marveauxowi. Takiej okazji francuski piłkarz nie mógł zmarnować.

Po raz trzeci na prowadzenie Arsenal wyprowadził Lukas Podolski. Napastnik reprezentacji Niemiec wykorzystał nieporozumienie obrońcy i bramkarza Newcastle i głową wpakował piłkę do pustej bramki.

W 69. minucie swoją dwunastą bramkę w seonie strzelił Demba Ba, dając jednocześnie nadzieje kibicom Newcastle na remis. Senegalczyk wykorzystał bierną postawę Kierana Gibbsa i z bliskiej odległości pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Jednak później strzelali już tylko gospodarze. Najpierw szybką akcję wykończył Theo Walcott. Potem ten sam zawodnik dośrodkował w pole karne gdzie piłkę głową do siatki skierował Olivier Giroud.

Wynik na 6:3 zaledwie dwie minuty później podwyższył także Giroud. Efektownym rajdem popisał się Theo Walcott. Piłkę przejął Francuz i mocnym strzałem po raz drugi pokonał Tima Krula.

Swój genialny występ Theo Walcott zakończył hat-trickiem w 92. minucie meczu. Bramka którą strzelił reprezentant Anglii kibice Arsenalu na pewno na długo zapamiętają. Piłkarz sam poradził sobie z czterema zawodnikami Newcastle i lekkim technicznym strzałem ustalił wynik meczu na 7:3