We wczorajszym spotkaniu, rozegranym w ramach 31. kolejki Championship, Middlesbrough FC pokonał Nottingham Forest 2:1 (1:0). Jedną z bramek dla zwycięzców strzelił posiadający polski paszport Lukas Jutkiewicz.

Urodzony w Southampton napastnik trafił do siatki minutę po rozpoczęciu drugiej połowy. Snajper podwyższył wynik meczu na 2:0, bowiem w doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę zdobył Marvin Emnes. To dziesiąty gol Jutkiewicza w obecnym sezonie, ale dziewięć z nich zaliczył w barwach Coventry City.

Goście nawiązali jeszcze walkę i w 66. minucie do bramki trafił Joel Lynch. Mimo usilnych starań nie udało im się ponownie trafić do siatki, dlatego mecz zakończył się zwycięstwem Middlesbrough 2:1.

Od 75. minuty gospodarze musieli grać w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Kevin Thomson. Cztery minuty później z boiska zszedł Jutkiewicz, którego zastąpił Curtis Main. Polski napastnik przez całe spotkanie oddał cztery strzały, z czego dwa były w światło bramki.

Piłkarzem Nottingham Forest jest Radosław Majewski. Polski pomocnik od pewnego czasu ma problemy z przebiciem się do pierwszego składu. We wczorajszym spotkaniu znalazł się poza meczową osiemnastką gości.