Jakub Świerczok zagrał w barwach 1. FC Kaiserslautern II w spotkaniu 26. kolejki Regionalligi West, w którym jego zespół pokonał na wyjeździe TuS Koblenz 3:2 (1:1). Polak był bohaterem meczu, bowiem dwa razy trafiał do siatki.

Były napastnik Polonii Bytom w 25. minucie otworzył wynik spotkania. Radość gości nie trwała długo, bowiem już pięć minut później wyrównał Stefan Haben, który strzałem głową pokonał Chrisa Keilmanna.

Na kolejną bramkę kibice musieli czekać aż do 73. minuty, kiedy na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Jung-Hun Kim. Odpowiedź Kaiserslautern II była błyskawiczna, bowiem dwie minuty później gola zdobył Willi Orban.

Goście poszli za ciosem i w 78. minucie to oni byli bliżsi wygranej. Drugą bramkę w tym meczu strzelił Świerczok. Mimo prób zawodników Koblenz więcej goli nie padło, dlatego spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3.

W 88. minucie Świerczok został ukarany żółtą kartką. Dwie minuty później został zmieniony przez Axela Neumanna. W kadrze drugiej drużyny Kaiserslautern zagrał również Alan Stulin. 21-latek grał do 57. minuty, a na boisku zastąpił go Patrick Freyer.