1. FC Köln II pokonało na wyjździe Rot-Weiß Oberhausen 3:0 (1:0) w siódmej kolejce Regionalligi West. W barwach gości 82 minuty rozegrał Kacper Przybyłko. Młody Polak dwa razy pokonał bramkarza rywali.

Z uwagi na to, że pierwsza drużyna 1. FC Köln gra swoje spotkanie ligowe dopiero w poniedziałek, sztab niemieckiego klubu postanowił wystawić Kacpra Przybyłkę w meczu rezerw. Napastnik wybiegł w podstawowym składzie i w 36. minucie otworzył wynik spotkania.

Pięć minut po zmianie stron 19-latek dośrodkował z prawej strony. Rhys Tyler próbował interweniować, jednak zrobił to tak niefortunnie, że pokonał własnego golkipera. W 67. minucie Przybyłko po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Trafił on do siatki z 14 metrów. W 82. minucie snajper z Polski opuścił murawę, a jego miejsce zajął Robin Schmidt.

Rezerwy „Kozłów” awansowały na 17. pozycję w tabeli (5 punktów). Rot-Weiß Oberhausen ma cztery „oczka” więcej i plasuje się na 11. miejscu.