Piotr Parzyszek rozwija skrzydła. Napastnik zdołał na dobre wywalczyć sobie miejsce w składzie De Graafschap i odpłaca się za daną szansę trenerowi. W spotkaniu 21. kolejki Eerste Divisie podopieczni Pietera Huistry wygrali 5:1 (3:0), a dwie bramki zdobył 19-latek.

Młody Polak wybiegł w podstawowym składzie. W 4. minucie wynik pojedynku otworzył Anco Jansen. W 21. minucie swoją trzecią w tym sezonie bramkę zdobył Piotr Parzyszek. Do przerwy na tablicy widniał wynik 3:0, gdyż tuż przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej odsłony do siatki trafił Jordan Garcia-Calvete.

W 50. minucie goście zdobyli pierwszego gola. Jego autorem został Leroy Resodihardjo. 120 sekund później ponownie na listę strzelców wpisał się juniorski reprezentant naszego kraju, czym powiększył swój dorobek z tego sezonu do czterech trafień. Wynik meczu ustalił w 79. minucie Santy Hulst. Parzyszek grał do 82. minuty, kiedy to zmienił go Soufian El Hassnaoui.