Piotr Celeban został bohaterem FC Vaslui. Reprezentant Polski w spotkaniu z Viitorulem Constanța zdobył dwie bramki, dzięki czemu jego zespół zdołał wygrać 3:2 (0:1). Obrońca rozegrał cały mecz.

Po pierwszej odsłonie gospodarze niespodziewanie przegrywali po trafieniu Nicolae Dică z 19. minuty. Sygnał do ataku dał siedem minut po zmianie stron polski defensor trafiając po raz piąty w ligowej potyczce w tym sezonie. Można powiedzieć, że 27-latek ma patent na golkipera gości, Cosmina Vâtcę, bowiem w potyczce tych drużyn jesienią również zdobył bramkę.

Po kolejnych pięciu minutach Vaslui wyszło na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Liviu Antal. Dziesięć minut przed końcem Viitorul odpowiedział bramką Denisa Alibeca i zapowiadała się nerwowa końcówka.

180 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry do euforii miejscowych kibiców doprowadził jednak Piotr Celeban i komplet punktów pozostał w Vaslui. 6-krotny reprezentant naszego kraju ma już na koncie sześć ligowych trafień, czym wyrównał swój dorobek strzelecki z poprzedniego sezonu, kiedy to grał w barwach Śląska Wrocław.

FC Vaslui zajmuje dopiero szóstą lokatę w tabeli rumuńskiej ekstraklasy. Ich dzisiejszy rywal jest piętnasty.