W meczu 11. kolejki Süper Lig Trabzonspor Kulübü pokonał Akhisar Belediyespor Kulübü 3:1 (2:0). Po raz kolejny w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Adrian Mierzejewski, który strzelił dwie bramki.

Polak trafił do siatki już w 3. minucie. Pomocnik popisał się potężnym uderzeniem z linii pola karnego. 180 sekund później na 2:0 podwyższył Emerson. W 52. minucie gości zaliczyli kontaktowe trafienie. Na listę strzelców wpisał się były zawodnik Legii Warszawa – Bruno Mezenga.

Jeżeli o pierwszym golu Mierzejewskiego powiemy, że był bardzo ładny, to jego drugie uderzenie można zaliczyć do tych z gatunku „stadiony świata”. 26-latek ponownie przymierzył zza „szesnastki” i umieścił futbolówkę idealnie obok prawego słupka. Chwilę później zawodnik ujrzał żółtą kartkę.

Trabzonspor jest obecnie ósmy w tabeli tureckiej ekstraklasy. Dzisiejsi pokonani są 16.