Middlesbrough FC pokonało lidera Championship, Blackburn Rovers 2:1 (1:0). Obie bramki dla gości strzelił Lukas Jutkiewicz. Grzegorz Sandomierski nie załapał się do meczowej kadry gospodarzy.

23-letni napastnik rozegrał dopiero swój trzeci mecz po dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją kolana. Menedżer Tony Mowbray postanował jednak zaufać urodzonemu w Southampton zawodnikowi i wystawił go w pierwszym składzie. Nie zawiódł się.

Już po siedmiu minutach młody snajper wpisał się na listę strzelców. Futbolówkę dograł mu Marvin Emnes, a Jutkiewicz pokonał Paula Robinsona uderzeniem z około siedmiu metrów. Po godzinie gry ponownie do siatki trafił zawodnik, którego dziadek jest Polakiem.

Gospodarzom udało się strzelić tylko jedną bramkę. Uczynił to głową w 89. minucie Grant Hanley, po dośrodkowaniu Fabio Nunesa.

Blackburn pozostało liderem, ale ma tylko jeden punkt przewagi nad przeciwnikami, którzy mają o jeden mecz rozegrany mniej. Middlesbrough awansowało na 6. miejsce w tabeli zaplecza angielskiej ekstraklasy.