Robert Lewandowski znakomicie powrócił na boiska Bundesligi. Reprezentant Polski w meczu 24. kolejki dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Zespół polskiego napastnika pokonał Hannover 3:1.

Były zawodnik Lecha Poznań o tym, że jego dyskwalifikacja zostanie skrócona z 3 do 2 spotkań dowiedział się w piątek.

Pierwszą bramkę Lewandowski zdobył już w 8. minucie po podaniu z bocznego sektora boiska od Kevina Grosskreutza.

W 21. minucie Ci sami zawodnicy po raz kolejny przeprowadzili dwójkową akcję i po raz drugi w tym spotkaniu Lewandowski mógł cieszyć się ze zdobycia bramki. W tym momencie popularny „Lewy” objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Bliski zdobycia bramki dla Hannoveru był Sobiech, który jednak okazał się wolniejszy od Mohammeda Abdellaoue, który uprzedził reprezentanta Polski i skierował piłkę z najbliższej odległości do siatki.

Decydujący cios w tym spotkaniu zadali mistrzowie. Błaszczykowski w polu karnym gości minął jednego z rywali, zagrał do Juliana Schiebera, który ustalił wynik spotkania na 3:1.

W zespole BVB całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Łukasz Piszczek.