Robert Lewandowski strzelił dwie bramki w wygranym 4:0 przez Bayern Monachium meczu 4. kolejki Bundesligi z FSV Mainz. Warto przy tym podkreślić, że reprezentant Polski miał dzisiaj miał swój jubileusz – rozegrał sety mecz w niemieckiej lidze w barwach Bayernu. Strzelił w nich 84 bramki.

Przed meczem wskazanie faworyta nie było trudne. Wprawdzie Bayern już w tym sezonie zanotował porażkę (0:2 z Hoffenheim), a ostatnie rywalizacje z Mainz nie były dla niego łatwe, ale i tak każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy byłby rozpatrywany jako sensacja.

Tak naprawdę goście ani przez chwilę nie mogli liczyć na korzystny wynik na Aliianz Arena. Już w 11. minucie gola na 1:0 zdobył bowiem Thomas Muller. Niedługo później, w 23. minucie na listę strzelców wpisał się Arjen Robben. Po zmianie stron Bawarczycy wciąż dominowali, a ich przewagę udokumentował Lewandowski. Polski snajper najpierw zdobył gola w 55. minucie, a później w 77. minucie.

Popularny „Lewy“ rozegrał całe spotkanie, a dzisiaj zdobył odpowiednio czwartą i piątą bramkę w tym sezonie Bundesligi. Aktualnie mistrzowie Niemiec z dorobkiem dziewięciu punktów zajmują drugie miejsce w tabeli. Prowadzi Hannover 96, który ma „oczko“ więcej.