Lille OSC zremisowało z OGC Niceą 4:4 (2:3) w meczu 19. kolejki francuskiej Ligue 1. Asysty przy trzecim i czwartym golu dla gospodarzy zaliczył reprezentant Polski Ludovic Obraniak.

Polak pojawił się na boisku w 60. minucie, zmieniając Dimitriego Payeta. W chwili tej gospodarze przegrywali 2:3. Wejście Obraniaka ożywiło poczynania kolegów.

W 77. minucie pomocnik świetnie zagrał do wbiegającego Edena Hazarda, a ten oszukał obrońców i umieścił piłkę w siatce.

Jedenaście minut później Lille objęło prowadzenie. Duży udział przy tej bramce miał ponownie Obraniak który dośrodkował do Florenta Balmonta, a ten przyjął piłkę i ładnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali.

Już w doliczonym czasie gry gola na wagę remisu strzelił dla gości Francois Clerc.

Drugi z Polaków w Lille Ireneusz Jeleń przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Ligue 1 – 19. kolejka
Lille OSC – OGC Nicea 4:4 (2:3)
Chedjou 9, Cole 27, Hazard 77, Balmont 88 – Civelli 16, Dja Djedje 35, 45+1, Clerc 90+3

Sędzia: Herve Piccirillo
Widzów: 16 847

Żółte kartki: Rozehnal – Ospina, Civelli, Mouloungui
Czerwona kartka: Mouloungui (70, Nicea)