W 25. kolejce Bundesligi dwukrotnie do siatki trafił także Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski gole numer dwanaście i trzynaście w tym sezonie zdobył w wygranym 4:0 (2:0) starciu z Werderem Brema.

Osłabiony brakiem między innymi Francka Ribéry’ego i swojego najlepszego strzelca, Arjena Robbena, Bayern Monachium bardzo łatwo poradził sobie z Zielono-Białymi. W 24. minucie do siatki trafił Thomas Müller, a w jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy na 2:0 podwyższył David Alaba.

W drugiej odsłonie trafiał już tylko Lewandowski, któremu dwukrotnie asystował Müller. Nasz najlepszy napastnik jest w czołówce strzelców niemieckiej ekstraklasy, jednak brakuje mu aż sześciu goli, by zrównać się z niespodziewanym liderem tej klasyfikacji, snajperem Eintrachtu Frankfurt Alexandrem Meierem, który w tej kolejce powiększył swój dorobek do 19 bramek.