Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Borussi Dortmund w wygranym 3:1 (1:0) meczu 11. kolejki Bundesligi przeciwko FC Augsburg. On oraz Łukasz Piszczek zagrali od pierwszych minut.

Wynik pojedynku otworzył w 9. minucie strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego Marco Reus. W 51. minucie dogranie Mario Götze na trafienie zamienił „Lewy”. Dwadzieścia minut przed końcem reprezentant Polski po raz piąty w tym sezonie trafił do siatki w meczu ligowym. Wraz z Reusem wykorzystał błąd defensywy gospodarzy.

Polski napastnik opuścił murawę w 74. minucie. W jego miejsce wbiegł Julian Schieber. Honorowe trafienie dla Augsburga padło w 81. minucie. Romana Weidenfellera pokonał uderzeniem głową Sascha Mölders. Wracający po kontuzji Jakub Błaszczykowski znalazł się poza meczową kadrą mistrza Niemiec.

BVB nadal zajmuje czwarte miejsce w tabeli Bundesligi tracąc aż 11 punktów do Bayernu Monachium. FC Augsburg ma tylko sześć „oczek” i jest ostatni.