Borussia Dortmund rozgromiła na wyjeździe Hamburger SV 5:1 (2:0) w meczu 18. kolejki Bundesligi. Ogromny udział w wygranej BVB mieli Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski, którzy strzelili po dwa gole i zaliczyli po asyście.

W podstawowym składzie mistrzów Niemiec zobaczyliśmy trzech Polaków. Od pierwszej do ostatniej minuty grali Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, który zdążył wyleczyć uraz uda.

W 12. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Lewandowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam po podaniu Kehla, ale jego strzał został zablokowany.Cztery minuty później Borussia wyszła na prowadzenie. Świetne podanie Kagawy do Großkreutza, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

W 37. minucie było już 2:0. Błaszczykowski zagrał do Lewandowskiego, a ten minął dwóch obrońców i uderzył obok bezradnego Drobnego. W 58. minucie nastąpiła zmiana ról. Tym razem w roli asystenta wystąpił Lewandowski, który przypadkowo zagrał do Błaszczykowskiego, a ten mocnym strzałem w długi róg podwyższył wynik meczu.

Pięć minut później drugiego gola mógł strzelić Lewandowski. Po podaniu Bendnera piłka szczęśliwa trafiła do Polaka, a ten nieznacznie przestrzelił. W 76. minucie rzut karny za faul na Moritzu Leitnerze podyktował dla Borussii sędzia Wolfang Stark. Jedenastkę pewnie wykorzystał Błaszczykowski.

W 83. minucie drugą bramkę w meczu strzelił Lewandowski. Polak wykończył fantastycznią akcję drużyny z Dortmunda, którą zapoczątkował Błaszczykowski. W 86. minucie honorową bramkę dla HSV strzelił Guerrero, który wykorzystał błąd Langeraka.